Logo Gmina Łaskarzew

News

News zdjęcie id 84

Gminna Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości

02.03.2018

W dniu 27 lutego w świetlicy wiejskiej w Grabinie odbyła się kolejna edycja Gminnej Olimpiady Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości. Organizatorami Olimpiady był Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie O/Siedlce. Na wstępie zebranych powitał P. Marian Janisiewicz - Wójt Gminy Łaskarzew, dziękując wszystkim za tak liczne przybycie, świadczące o ogromnej popularności tego rodzaju przedsięwzięć.

Po zapoznaniu z regulaminem olimpiady 80 kobiet z terenu gminy Łaskarzew przystąpiło do rozwiązywania testu zawierającego 40 pytań. Panie musiały wykazać się wiedzą z zakresu: przedsiębiorczości na wsi, funduszy unijnych, turystyki wiejskiej, unowocześniania gospodarstwa domowego, estetyki zagrody wiejskiej.

W komisji zasiedli: Pani Henryka Borkowska z MODR w W-wie O/Siedlce, Pani Hanna Gaładyk - koordynator olimpiady z Powiatowego Zespołu Doradców rolniczych w Garwolinie, Pan Marian Janisiewicz - Wójt Gminy Łaskarzew oraz Pan Jerzy Błachnio - Przewodniczący Rady Gminy Łaskarzew.

Po sprawdzeniu odpowiedzi komisja wyłoniła laureatki:

  • I miejsce – Monika Piecek z Sośninki
  • II miejsce – Izabela Gajewska ze Starego Helenowa
  • III miejsce – Małgorzata Dębek z Łaskarzewa

Komisja przyznała także 6 wyróżnień.

Zwyciężczynie otrzymały dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez samorząd gminy, natomiast wszystkie pozostałe uczestniczki olimpiady otrzymały nagrody pocieszenia w postaci artykułów gospodarstwa domowego.

Gminną olimpiadę  uświetniły występy artystyczne młodzieży z Publicznej Szkoły Podstawowej  z  Krzywdy oraz z  Zespołu Szkół z Izdebna.

Po zakończeniu rywalizacji był czas na kawę, herbatę, wspaniałe słodkości, a także na ciepły posiłek przygotowany przez mieszkanki wsi Grabina oraz Budel.

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom wysokiego poziomu wiedzy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.


Wójt gminy zaprasza

Marian Janisiewicz

Przyjęcia interesantów:
wtorek - 800 - 1200
piątek - 1200 - 1700

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.