Logo Gmina Łaskarzew

News

News zdjęcie id 724

IX Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek

18.01.2023

Boże Narodzenie to czas spotkań rodzinnych. Dla osób wierzących to czas kolęd i kolędowania. Kolędy wzruszają, przywołują wspaniałe wspomnienia, ocieplają atmosferę i sprzyjają zadumie. Święta Bożego Narodzenia bez kolęd nie są tak magiczne, to one tworzą tę świąteczną oprawę, na którą czekamy cały rok.

6 stycznia 2023 roku, zgodnie z coroczną tradycją Szkoły Podstawowej w Starym Pilczynie, odbył się Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Była to już IX edycja uroczystego kolędowania. Wzięło w niej udział ponad 200 uczniów ze szkół z terenu gminy i miasta Łaskarzew. Współorganizatorem Przeglądu była Parafia rzymskokatolicka pw. Krzyża Świętego w Łaskarzewie oraz Gmina Łaskarzew.

Pani Beata Paziewska Dyrektor Zespołu Szkół w Starym Pilczynie przywitała zaproszonych gości, dyrektorów szkół, przedstawicieli prasy lokalnej, rodziców, nauczycieli oraz uczniów, biorący udział w konkursie wraz z opiekunami oraz zaprosiły do ponownego przeżycia narodzin Dzieciątka Jezus w wyśpiewanych kolędach i pastorałkach.

Niespodzianką był występ rozpoczynający wspólne kolędowanie. Pod przewodnictwem pani dyrektor, kolędę „Skrzypi wóz” zaśpiewał chór złożony z nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół w Starym Pilczynie, otrzymująć za występ gromkie brawa od licznie zgromadzonej publiczności.

Następnie nadszedł czas na występy przedstawicieli poszczególnych grup szkolnych oraz wokalistów, którzy zaprezentowali swoje utwory z wielkim zaangażowaniem. Pokazali również, że włożyli w ich przygotowanie mnóstwo radości i serca.

Piękne wyśpiewane kolędy i pastorałki przypomniały magiczny świąteczny czas. Wszystkie dzieci biorące udział w przeglądzie otrzymały słodkie upominki oraz dyplomy. Także nauczyciele przygotowujący uczniów do występów otrzymali podziękowania z rąk wójta gminy Mariana Janisiewicza oraz proboszcza Sławomira Niewęgłowskiego.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Hanny Dębek za piękne przygotowanie przeglądu oraz Mirosława Kałaski za oprawę muzyczną.


fot. Zespół Szkół w Starym Pilczynie www.pilczyn.pl

Wójt gminy zaprasza

Marian Janisiewicz

Przyjęcia interesantów:
wtorek - 800 - 1200
piątek - 1200 - 1700

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.