Logo Gmina Łaskarzew

News

News zdjęcie id 719

Spotkanie opłatkowe

21.12.2022

15 grudnia po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią w świetlicy wiejskiej w OSP Dąbrowa odbyło się Spotkanie Opłatkowe dla osób starszych i samotnych z terenu gminy Łaskarzew. Pierwsze spotkanie miało miejsce w roku 2016 i w ciągu kolejnych lat gromadzi w Dąbrowie sporą grupę gości.

W tym roku oprócz zaproszonych przez organizatorów osób starszych i samotnych w spotkaniu uczestniczyli również: poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, ksiądz prałat Sławomir Niewęgłowski – Proboszcz Parafii Łaskarzew wraz z klerykiem Aleksandrem, Wójt Gminy Łaskarzew – Marian Janisiewicz z pracownikami, Jerzy Błachnio – Przewodniczący Rady Gminy, Marzena Getka – Radna Gminy, Aldona Woźniak – Dyrektor Gminnego Domu Kultury w Starym Helenowie wraz z pracownikami jednostek kultury, oraz członkowie Klubu Senior + z koordynatorem Małgorzatą Parol.

Przygotowaniem poczęstunku i obsługą gości zajmowały się Panie z  placówek kultury z terenu gminy Łaskarzew, a program artystyczny przygotowali członkowie Klubu Senior+. Po występie wręczyli też zebranym uczestnikom paczki z własnoręcznie upieczonym ciastem. Oprócz tego Seniorzy brali udział w przygotowaniach do Spotkania Opłatkowego, lepiąc pierogi i szykując inne potrawy i jak zawsze nie odmówili wsparcia i pomocy.

Do uczestników spotkania od Wójta Gminy, Posła Woźniaka, Przewodniczącego Rady Gminy i księdza Proboszcza popłynęły życzenia, aby ten czas Świąt Bożego Narodzenia był pełen atmosfery radości, spokoju, wytchnienia i zatrzymania od codziennego pędu.

W tym wyjątkowym czasie oczekiwania na Święta Narodzenia Pańskiego życzyliśmy sobie by w tę noc żaden człowiek nie był obcy, żeby nie było samotnych, by każdy z każdym dzielił się sercem, by ktoś komuś przebaczył, ktoś zamknięte drzwi otworzył, by wszyscy byli dobrej woli, a nad światem pokój.

Niech ten czas Świąt Bożego Narodzenia będzie dla wszystkich pełen atmosfery radości, wytchnienia i zatrzymania od codziennego pędu.

Zdrowych i spokojnych Świąt...

Wójt gminy zaprasza

Marian Janisiewicz

Przyjęcia interesantów:
wtorek - 800 - 1200
piątek - 1200 - 1700

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.