Logo Gmina Łaskarzew

News

News zdjęcie id 700

Złote i Diamentowe Gody w gminie Łaskarzew

07.11.2022

„Złote Gody” to wyjątkowa uroczystość, którą pary małżeńskie obchodzą po 50 latach pożycia małżeńskiego. Wspólne przeżyte pół wieku stanowi świadectwo wzajemnej dojrzałej miłości, a także doskonały przykład dla obecnych i przyszłych pokoleń w jaki sposób budować więzy rodzinne, pielęgnować miłość, a także tworzyć grunt pod trwały związek.

Z tej okazji, 27 października 2022 r. w Zespole Szkół w Starym Pilczynie odbyła się uroczystość wręczenia medali przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie parom, które w tym roku obchodzą jubileusz 50-lecia małżeństwa w gminie Łaskarzew.

Jubilaci oraz zaproszeni goście mieli przyjemność obejrzeć piękny program artystyczny w wykonaniu dzieci z miejscowej szkoły. Występ dzieci zakończyły śpiewając wraz z innymi gośćmi dla jubilatów gromkie „sto lat”.

Aktu dekoracji wyjątkowymi medalami – Medalami Róży – przyznawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla małżonków obchodzących "Złote Gody" dokonali: Marian Janisiewicz - wójt gminy Łaskarzew w asyście Magdaleny Wojdygi - kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Łaskarzewie. Jerzy Błachnio - przewodniczący Rady Gminy Łaskarzew wręczał Jubilatom pamiątkowe dyplomy. Całości dopełniły życzenia, upominki oraz kwiaty które wręczali: Sylwia Szopa - zastępca wójta gminy Łaskarzew, Waldemar Trzaskowski - przewodniczący rady powiatu garwolińskiego oraz ks. prałat Edmund Szarek. Nie zabrakło wzruszających wspomnień, opowieści rodzinnych, a także pamiątkowych zdjęć.

Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie zostali odznaczeni: Teresa i Jan Bijata z Uścieńca, Julianna i Edward Cicheccy z Sośninki, Adela i Józef Dębkowie z Sośninki, Leontyna i Jan Dybciowie z Zygmuntów, Danuta i Eugeniusz Klingertowie z Lipnik, Alicja i Stanisław Krawczykowie z Nowego Pilczyna, Jadwiga i Stanisław Rejowie z Lewikowa, Stanisława i Jerzy Stankowie z Nowego Pilczyna, Anna i Jerzy Tobiaszowie z Woli Rowskiej, Jadwiga i Janusz Wasilkowie ze Starego Pilczyna, Urszula i Wincenty Zięcinowie z Lewikowa.

W uroczystości wzięła udział także para, która w tym roku świętuje 60-lecie pożycia małżeńskiego czyli Diamentowe Gody. Medal dyplomy z okazji Diamentowych Godów otrzymali: Jadwiga i Stefan Głaszczkowie z Kacprówka.

W tak pięknym dniu, jakim jest 50 i 60 rocznica Waszego Ślubu życzymy Wam błogosławieństwa bożego, pociechy z dzieci i wnuków, radości i pokoju serca, a nade wszystko sił i zdrowia, by w radości przeżyć kolejne rocznice - podkreślał wójt.

Podziękowania w imieniu wszystkich Jubilatów na ręce organizatorów złożył pan Janusz Wasilka.

Ta podniosła i radosna chwila uczczona została symboliczną lampką szampana i słodkim poczęstunkiem.

Dostojnym Jubilatom z okazji tych szczególnych jubileuszy pożycia małżeńskiego jeszcze raz składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz najlepsze życzenia spokoju, pomyślności i zdrowia na dalsze lata wspólnego życia.

Wójt gminy zaprasza

Marian Janisiewicz

Przyjęcia interesantów:
wtorek - 800 - 1200
piątek - 1200 - 1700

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.