Logo Gmina Łaskarzew

News

News zdjęcie id 59

Relacja z VI Parafialnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek

10.01.2018

Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów w tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Kolędowanie zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje uczucie bliskości. Kolędy są przepełnione ciepłem, dobrem i miłością. Pamiętając o tych wartościach wzorem lat ubiegłych dnia 6 stycznia 2018 roku w Zespole Szkół w Starym Pilczynie zorganizowano już po raz szósty „Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek”. W przeglądzie udział wzięły dzieci i młodzież ze szkół z terenu gminy i miasta Łaskarzew. Miał na celu ożywienie pięknej, polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek. Był również wspaniałą okazją odkrywania i rozwijania talentów muzycznych wśród dzieci. Przegląd miał bogaty i wyjątkowy repertuar, śpiewano nie tylko tradycyjne staropolskie kolędy, ale także pastorałki i popularne piosenki o tematyce świątecznej. Wykonawcy przykuwali uwagę nie tylko pięknym wykonaniem, ale i aranżacją utworów, grą na instrumentach, wizerunkiem scenicznym. Wysoki poziom artystyczny zaprezentowanych kolęd i pastorałek sprawił wszystkim ogromną radość i pokazał, że mamy w naszej gminie wiele uzdolnionych muzycznie dzieci. Cieszymy się bardzo, że możemy organizować takie konkursy, ponieważ nie tylko dają możliwość szerzenia i kultywowania wspaniałej tradycji śpiewania kolęd, ale i edukują i bardzo często są one kuźnią młodych talentów muzycznych. Takie konkursy pokazują również jak słuchać muzyki, na jakie walory zwracać uwagę, jak ją rozumieć i szanować. Wydarzeniu towarzyszyła nieodłącznie miła i przyjazna atmosfera, która zawsze sprzyja wymianie doświadczeń artystycznych, integracji i współpracy.

W przeglądzie uczestniczyli soliści, duety i zespoły wokalne. W tym roku swoje umiejętności wokalne przedstawiło łącznie 136 wykonawców:

 1. Zofia Kowalska, Oliwia Parzyszek - Szkoła Podstawowa w Starym Pilczynie - Wśród nocnej ciszy (op. Hanna Dębek)
 2. Julia Purgal, Lena Józwicka, Lena Wichowska, Lena Murawska - Publiczne Przedszkole w Łaskarzewie „Leśny Zakątek” - Od serca do ucha - (op. Kamila Buława, Monika Murawska)
 3. Ola Kaczmarczyk – Przedszkole w Starym Pilczynie - Był Pastuszek bosy (op. Katarzyna Kaczmarczyk)
 4. Wiktoria Majsterek, Gabriela Kornacka - kl. 7 Szkoła Podstawowa nr 1 w Łaskarzewie - Jakaś światłość nad Betlejem się rozchodzi (op. Anna Rutkowska)
 5. Iga Boryń kl. 5 Szkoła Podstawowa w Starym Pilczynie - Cicha noc (op. Małgorzata Boryń)
 6. Izabela Soćko kl. 7 Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie - Maleńka Miłość (op. Justyna Komar, Jolanta Moczulska)
 7. Zespół z Publicznej Szkoły Podstawowej w Izdebnie – 15 uczniów kl. 4-7 - Do szopy, do szopy wszyscy (op. Magdalena Bogucka)
 8. Kamila Figielska, Aleksandra Narojczyk – Szkoła Podstawowa nr 1 i nr 2 w Łaskarzewie - Mario, czy Ty wiesz? (op. Marlena Figielska)
 9. Zespół „Promyki” - Publiczna Szkoła Podstawowa w Krzywdzie 18 uczniów - Teraz śpij dziecino mała (op.) Monika Marciniak
 10. Rodzina Kołysków – Łucja, Jaś i Rozalka z Celinowa - Do szopy, hej pasterze (op. Justyna Kołyska)
 11. Patrycja Zając kl 5 Szkoła Podstawowa w Starym Pilczynie - Skrzypi wóz (op. Hanna Dębek)
 12. „Aniołki z Izdebna” Aleksandra Rumanik, Anastazja Wintoniuk, Jakub Kazała - Ośrodek Pomocy Dziecku „Zielone Izdebno” - Świeć gwiazdeczko (op. Tomasz Świdecki)
 13. Uczniowie kl 2 Zespołu Szkół nr 2 w Łaskarzewie 10 uczniów - Lecą Aniołki (op. Anna Królikowska)
 14. Sylwia Michalczyk kl 3 Szkoła Podstawowa w Starym Pilczynie - Święty czas (op. Hanna Dębek)
 15. Zespół „Aniołki” Zespół Szkół nr 2 w Łaskarzewie 11 uczniów - Lulajże Jezuniu (op. Bożena Górczyńska
 16. Kinga Cieślak - Gimnazjum w Starym Pilczynie - Bóg narodził się (op. Jolanta Cieślak)
 17. Julia Mroczek - Szkoła Podstawowa w Starym Pilczynie - Kto wie? (op. Hanna Dębek)
 18. Gabriela Kornacka, Maja Tobiasz, Marta Zamojska, Wiktoria Majsterek, Amelia Korycka – Zespół Szkół nr 1 w Łaskarzewie - Gdy Śliczna Panna (op. Anna Rutkowska)
 19. Alicja Zawadka – Gimnazjum w Starym Pilczynie - Tobie Mały Panie (op. Edyta Zawadka)
 20. „Dąbrówka” zespół z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie 6 uczniów - Kolęda dla nieobecnych (op. Jolanta Moczulska, Justyna Kondej)
 21. Kornelia Błażejczyk kl. 7 Szkoła Podstawowa w Starym Pilczynie - Magia świąt (op. Hanna Dębek)
 22. Zespół „Kaprys” Gimnazjum w Starym Pilczynie - Mario czy Ty wiesz (op. Hanna Dębek)
   

Organizatorzy, którymi byli: Parafia Rzymsko-Katolicka w Łaskarzewie, Urząd Gminy w Łaskarzewie oraz gospodarze wydarzenia  Zespół Szkół w Starym Pilczynie, składają gratulacje i serdeczne podziękowania za udział w tegorocznej edycji przeglądu.

 

 


Wideorelacja z VI Parafialnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek

 

 

Wójt gminy zaprasza

Marian Janisiewicz

Przyjęcia interesantów:
wtorek - 800 - 1200
piątek - 1200 - 1700

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.