Logo Gmina Łaskarzew

News

News zdjęcie id 58

Wybieramy dzielnicowego roku

09.01.2018

Dzielnicowi pełnią bardzo ważną rolę. To policjanci, którzy jak nikt znają miejscowości. Często  do nich właśnie zwracają się mieszkańcy z prośbą o pomoc lub poradę. Dzielnicowy to policjant „pierwszego kontaktu”, dbający o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rewirze. Ważne jest, aby każdy wiedział jak się ze swoim dzielnicowym, szybko i łatwo skontaktować, aby znał bezpośredni numer telefonu. Dzielnicowi reagują na każdy sygnał, który może doprowadzić do poprawy stanu bezpieczeństwa, do ujawniania osób naruszających porządek publiczny. Dzielnicowy może też skierować nas do odpowiedniej komórki policji czy też instytucji, która pomoże rozwiązać dany problem.

Z uwagi na charakter służby dzielnicowy zobowiązany jest doskonale znać przydzielony rejon, problemy lokalnej społeczności oraz znać swoich "podopiecznych", rozmawiać z nimi i pomagać w rozwiązywaniu trudnych spraw. Dzielnicowy musi mieć rozpoznanie, gdzie w okolicy znajdują się miejsca niebezpieczne i na jakie zagrożenia mogą być narażeni okoliczni mieszkańcy. W ramach codziennej służby prowadzą ścisłą współpracę z placówkami szkolno – wychowawczymi,  przeprowadzają spotkania z uczniami na temat występujących na danym terenie zagrożeń, sposobu zapobiegania tym zjawiskom. Kontrolują też obiekty, które potencjalnie mogą być narażone na działania przestępców. Dzielnicowi pomagają ofiarom przestępstw i wcielają w życie program zapobiegania przemocy w rodzinie. Policjant - dzielnicowy, choć w większości nie jest z wykształcenia psychologiem, musi mieć podstawową wiedzę w tym zakresie, aby w łatwy sposób nawiązywać kontakt z mieszkańcami danej okolicy.  

Zapraszamy mieszkańców naszej gminy do wzięcia udziału w konkursie na Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2017. W konkursie o miano najlepszego i najbardziej aktywnego rywalizować będą dzielnicowi z całego kraju. Celem plebiscytu jest przybliżenie sylwetek dzielnicowych oraz podniesienie społecznego zaufania do tych funkcjonariuszy. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w lutym.

Konkurs potrwa przez cały styczeń. Głosować można poprzez wypełnienie papierowej ankiety wyłożonej przy urnie dostępnej w budynku Urzędu Gminy w Łaskarzewie (obok sekretariatu) oraz budynkach KPP w Garwolinie i Posterunku Policji w Łaskarzewie. Jest ona zarazem wskazaniem miejsca zagrożenia w rejonie wskazanym przez oddającego głos. Ankiety można pobrać również z załącznika poniżej i przesłać na adres mailowy: kppgarwolin@ra.policja.gov.pl. Dane dzielnicowych dostępne są na stronie http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wg/ w zakładce „Twój dzielnicowy”.

Dzielnicowy na terenie gminy Łaskarzew

mł. asp. Łukasz Wasiński

tel: 25 684 03 80
kom. 506 893 401

email: dzielnicowy.laskarzew2@ra.policja.gov.pl

Dyżur przyjęć interesantów w każdy wtorek miesiąca w godzinach 8.00-10.00 

 

Załącznik:

  1. Ankieta

Wójt gminy zaprasza

Marian Janisiewicz

Przyjęcia interesantów:
wtorek - 800 - 1200
piątek - 1200 - 1700

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.