Logo Gmina Łaskarzew

News

News zdjęcie id 523

Przygotowanie do uruchomienia Gminnego Klubu Dziecięcego w Starym Helenowie

14.05.2021

Od początku kwietnia wykonawca wyłoniony w postępowaniu przetargowym – firma P.U. REMAX Jacek Zwierz z Dłużewa realizuje roboty budowlane w ramach zadania „Utworzenie Gminnego Klubu Dziecięcego w Starym Helenowie”.

W ramach zadania planowane jest wykonanie prac związanych z przebudową i modernizacją budynku po byłej szkole w Starym Helenowie, celem przystosowania go na potrzeby nowo utworzonego klubu dziecięcego. Planowany obiekt będzie nowym obiektem świadczącym opiekę nad dziećmi do lat 3 w gminie Łaskarzew. W tej chwili na terenie gminy nie ma żadnego obiektu tego typu.

Planowane jest utworzenie placówki  z 25 miejscami dla dzieci.

Zostaną wykonane roboty budowlane: rozbiórkowe, murowe, izolacja stropu, tynki, okna i drzwi, podłogi i posadzki, malowanie, termomodernizacja zewnętrzna budynku, schody i opaska oraz instalacje sanitarne (wod.-kan., zbiornik na ścieki, c.o., kotłownia gazowa) i elektryczne.

W ramach inwestycji powstanie parterowy obiekt o metrażu ok. 222m2, a w nim następujące pomieszczenia: wiatrołap, hol, 3 pomieszczenia magazynowe, kotłownia, 3 sale zajęć, kuchnia, pomieszczenie socjalne z toaleta dla personelu i gabinet z poczekalnią i toaletą.

Z tyłu budynku powstanie taras zapewniający dodatkowe wyjścia ewakuacyjne z sal dla dzieci.

Całkowity koszt umowy opiewa na kwotę 639.433,03 zł. Wykonawca ma 4 miesiące na realizację zadania.

Po wykonaniu robót budowlanych przystąpimy do wyposażenia nowo powstałej placówki. Zostanie zakupiony m.in. zestaw wyposażenia na plac zabaw oraz meble, sprzęt i zabawki. Obiekt budowlany po byłej szkole w Starym Helenowie, będący własnością gminy Łaskarzew stoi od kilkunastu lat niezagospodarowany i stanowi doskonałe miejsce do lokalizacji tego typu działalności. Działka, na której się znajduje jest duża, zadrzewiona, zlokalizowana z dala od hałasu i wzmożonego ruchu drogowego. W związku z powyższym realizacja zadania jest zasadna i z niecierpliwością czekamy na naszych najmłodszych mieszkańców, którzy zechcą uczęszczać do Gminnego Klubu Dziecięcego o pogodnie brzmiącej nazwie „PROMYCZEK”.

Łączne koszty zadania polegającego na utworzeniu i wyposażeniu Gminnego Klubu Dziecięcego w Starym Helenowie szacowane są na kwotę  1.031.250 zł, z czego 80% stanowią środki dotacji z programu „MALUCH+”.

Wójt gminy zaprasza

Marian Janisiewicz

Przyjęcia interesantów:
wtorek - 800 - 1200
piątek - 1200 - 1700

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.