Logo Gmina Łaskarzew

News

News zdjęcie id 47

Spotkanie opłatkowe

19.12.2017

W poniedziałek 18 grudnia 2017 roku w sali OSP w Dąbrowie w odbyło się spotkanie opłatkowe dla 41 osób starszych i samotnych z terenu Gminy Łaskarzew przygotowane przez  Urząd Gminy wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Gminnym Domem Kultury w Starym Helenowie i Gminną Biblioteką Publiczną w Nowym Pilczynie.

Uroczystość rozpoczęła Zastępca Wójta Sylwia Szopa, mówiąc: Święta Bożego Narodzenia, to czas miłości, radości, przebaczania, ale także czas refleksji i spotkań rodzinnych. Czasami jest to jedyna okazja w całym roku, żeby się spotkać z rodziną i odnowić więzy rodzinne, a nawet zażegnać różne kłótnie czy nieporozumienia… W tych dniach zapominamy o waśniach, sporach… Wybaczamy przykrości, które targały nasze umysły dłuższy okres czasu… Dostrzegamy w bliskich wartości, jakby niewidoczne cały miniony rok… W  tych dniach pamiętamy też o tych, którzy są opuszczeni i samotni… Dlatego tak ważne jest zostawienie pustego miejsca przy stole… Czasem wystarczy rozejrzeć się wokół i zaprosić na wieczerzę osoby, o których wiemy, że nie mają z kim spędzić świąt, i sprawić, aby poczuły się w tym dniu wyjątkowymi gośćmi…  

W uroczystości wzięli udział: Ksiądz Kanonik Edmund Szarek – Proboszcz Parafii Łaskarzew, Marian Janisiewicz – Wójt Gminy Łaskarzew, Jerzy Błachnio – Przewodniczący Rady Gminy Łaskarzew, Piotr Popiołek – Radny Gminy Łaskarzew, Hanna Seremak – Skarbnik Gminy Łaskarzew, Aldona Woźniak – Dyrektor Gminnego Domu Kultury w Starym Helenowie, Agnieszka Baran – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Pilczynie, Małgorzata Bondel – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbrowie z/s w Woli Łaskarzewskiej, Grzegorz Skoczylas – Sołtys wsi Dąbrowa oraz pracownicy instytucji kultury z terenu gminy Łaskarzew.

Przed zebranymi wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie z/s w Woli Łaskarzewskiej, którzy pod czujnym okiem Pani Jolanty Moczulskiej przygotowali program artystyczny wprowadzający w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Ponadto rozdali wszystkim uczestnikom uroczystości  własnoręcznie upieczone pierniki.

Ks. Proboszcz Edmund Szarek odmówił wspólnie ze zgromadzonymi modlitwę, odczytał pismo święte i pobłogosławił opłatki, natomiast Wójt Gminy Marian Janisiewicz przekazał od władz samorządowych życzenia wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery, ciepła oraz obfitości wszelkich dóbr.

Następnie uczestnicy spotkania łamali się opłatkiem, składali sobie życzenia i wspólnie zjedli tradycyjne, postne potrawy, pięknie przyrządzone i podane przez pracowników instytucji kultury.

Organizatorzy gorąco dziękują wszystkim osobom, które przyjęły zaproszenie na spotkanie. Zostało ono zorganizowane po raz drugi, ale mamy nadzieję, że już na stałe wpisze się w kalendarz uroczystości w naszej gminie. Tym bardziej, że mieszkańcy Dąbrowy bardzo chcą, aby to spotkanie rokrocznie odbywało się właśnie u nich.

 

Wójt gminy zaprasza

Marian Janisiewicz

Przyjęcia interesantów:
wtorek - 800 - 1200
piątek - 1200 - 1700

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.