Logo Gmina Łaskarzew

News

News zdjęcie id 410

Niezwykła uroczystość w Kacprówku

29.06.2020

W niedzielne popołudnie 28 czerwca mieszkańcy Kacprówka i okolicznych wiosek, księża z parafii Łaskarzew, władze powiatowe i gminne wzięli udział w wyjątkowej uroczystości. Odsłoniona została tablica upamiętniająca 7. Rocznicę powitania relikwii błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki na terenie naszej miejscowości i parafii, 100. Rocznicę urodzin Jana Pawła II i 100-lecie Cudu nad Wisłą.

Przewodniczący Rady Gminy Łaskarzew i Sołtys Kacprówka Jerzy Błachnio, witając zaproszonych gości, mówił:
„W sobotę 6 czerwca minęła 10. Rocznica beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki – męczennika za wiarę zamordowanego przez funkcjonariuszy bezpieki w 1984 roku. Jego kult i relikwie księdza Jerzego Popiełuszki zajmują zaszczytne miejsce w naszym kościele i w życiu naszej wspólnoty. To bardzo piękne i ważne, że 7 lat temu to właśnie wioska Kacprówek znalazła się gdzieś na drodze tych relikwii. Dzięki temu już zawsze będziemy czuli się związani z tą historią i osobą błogosławionego księdza Jerzego.
18 maja minęła 100. Rocznica urodzin świętego  Jana Pawła II, który już od początku swego pontyfikatu zajmuje szczególne miejsce w sercach Polaków,
a dla ludzi mojego pokolenia zawsze pozostanie „naszym” papieżem.
Kolejne wydarzenie, które dziś wspominamy to 100-lecie Cudu nad Wisłą. Każda forma upamiętnienia tej bitwy zasługuje na uznanie i wdzięczność. Jako Polacy mamy tendencję do kultywowania naszych klęsk. Tym razem mamy fantastyczną okazję, by pochwalić się przed światem naszym zwycięstwem i podziękować naszym przodkom za wolność, którą obroniono w 1920 roku…”

Przewodniczący podziękował też mieszkańcom Kacprówka za ostatnio wykonane prace przy kapliczce, przy której swoje miejsce znalazła pamiątkowa tablica, ufundowana przez Państwa Hannę i Andrzeja Seremaków oraz księdzu Prałatowi Edmundowi Szarkowi, który był pomysłodawcą i „motorem napędowym” spotkania.

Spotkanie miało wymiar wzruszający i wyjątkowy, ponieważ było jednym z ostatnich wydarzeń z życia naszej parafii za czasów probostwa księdza Edmunda Szarka. 

Uczestnicy spotkania - zarówno mieszkańcy Kacprówka jak i władze samorządowe, dziękowali ustępującemu proboszczowi oraz odchodzącym wikariuszom – Księdzu Mariuszowi Szyszko i Księdzu Dariuszowi Koniecznemu za pełną poświęcenia pracę duszpasterską, wszelkie oznaki dobra i miłości kapłańskiej, życząc realizacji wszelkich zamierzeń, planów i oczekiwań.


Źródło fot. www.laskarzew.sacro.pl

Wójt gminy zaprasza

Marian Janisiewicz

Przyjęcia interesantów:
wtorek - 800 - 1200
piątek - 1200 - 1700

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.