Logo Gmina Łaskarzew

News

News zdjęcie id 369

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY ŁASKARZEW

12.03.2020

Drodzy Mieszkańcy Gminy Łaskarzew,

w trosce o Wasze bezpieczeństwo, jak również bezpieczeństwo pracowników Urzędu Gminy Łaskarzew oraz jednostek podległych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19, rekomenduję ograniczenie wizyt oraz załatwiania spraw w Urzędzie Gminy oraz w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Łaskarzewie.

Proszę przychodzić jedynie w sprawach koniecznych i tylko wówczas, kiedy wymagana jest bezpośrednia wizyta w Urzędzie. Jeżeli sprawy nie są pilne proszę o odłożenie ich na inny, bardziej dogodny termin lub jeśli to możliwe załatwiać je pisemnie lub drogą elektroniczną gmina@laskarzew.pl lub telefonicznie – nr kontaktowy (25) 684 -50-24, GOPS tel. (25) 68- 45-024 wew. 18 lub wew. 19, e-mail: gops_laskarzew@pro.onet.pl.

Podczas niezbędnych wizyt w Urzędzie proszę o zachowanie odpowiedniego dystansu do pracowników urzędu i innych oczekujących, ze względu na bezpieczeństwo własne oraz innych osób, z którymi mamy bezpośredni kontakt.

Jednocześnie informuję, że

  • zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej zostały zawieszone zajęcia w przedszkolu, szkołach podstawowych od 12 do 25 marca br. (przy czym w wyjątkowych sytuacjach w dniach 12-13 marca placówki oświatowe zapewniają zajęcia opiekuńcze);
  • do 25 marca zamknięte są również: Gminny Dom Kultury w Helenowie wraz filiami, oraz Gminna Biblioteka w Nowym Pilczynie wraz z filiami,
  • na terenie gminy Łaskarzew do odwołania nie będą odbywały się żadne imprezy masowe;
  • do dnia 25 marca b.r. zawieszone zostają wszystkie imprezy kulturalne i sportowe, które zaplanowane były a tenże okres,
  • Urząd Gminy Łaskarzew oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łaskarzewie funkcjonują bez zmian, z zachowaniem koniecznych zasad higieny i ograniczeniu wizyt osobistych do spraw pilnych i koniecznych.

Wszystkim mieszkańcom, w tym szczególnie osobom starszym, które są najbardziej narażone na ryzyko zachorowania, rekomenduję ograniczenie kontaktów w większych grupach ludzi.

Zalecam przestrzeganie podstawowych zasad higieny rekomendowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Ponadto zwracam się z prośba o pomoc i pamięć o wszystkich seniorach, którzy szczególnie narażeni są na powikłania związane z chorobą – zaoferujmy im pomoc i wsparcie jeżeli w najbliższym czasie chcieliby pozostać w swoich domach.

Ponadto Główny Inspektor Sanitarny apeluje, aby czas wolny od zajęć lekcyjnych nie stanowił zintensyfikowania kontaktów towarzyskich. To czas mądrych wyborów zdrowotnych. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i swoich najbliższych. Zachowujmy się odpowiedzialnie.

Powyższy komunikat ma na celu tylko i wyłącznie, jak najlepsze zapobieganie ewentualnemu zagrożeniu.

Liczę na Państwa zrozumienie i zachowanie należytej ostrożności.

WÓJT
/-/ Marian Janisiewicz

 

Załącznik:

  1. Komunikat Wójta Gminy (plik PDF 233 KB)

Wójt gminy zaprasza

Marian Janisiewicz

Przyjęcia interesantów:
wtorek - 800 - 1200
piątek - 1200 - 1700

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.