Logo Gmina Łaskarzew

News

News zdjęcie id 346

Spotkanie opłatkowe

24.12.2019

Przed nami święta Bożego Narodzenia, wigilijny stół, choinka, kolędy, prezenty…

Nadchodzące Święta to czas pogodny, taki przynajmniej powinien być: w gronie rodzinnym, wśród najbliższych, pełen radości, ciepła i bliskości. W wielu domach będzie skromnie, ale na pewno nie zabraknie radości i ciepła… Nie wszyscy jednak mają tyle szczęścia. Czasami trzeba Święta spędzić samemu… Są osoby, których nie stać nawet na skromne święta, są takie, które nie mają pracy, nie mają bliskich…

Właśnie dla nich już po raz czwarty Gmina Łaskarzew zorganizowała specjalne spotkanie opłatkowe. W tym roku z zaproszenia do świetlicy wiejskiej w OSP Dąbrowa skorzystały 43 osoby – w większości to stali goście. Ich obecność to potwierdzenie, że takie spotkanie jest potrzebne, że taka inicjatywa się podoba. W tym roku organizacją spotkania zajmowały się: Marzena Bielecka Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łaskarzewie i Marlena Figielska – instruktor WDL Sośninka.

W spotkaniu uczestniczyli również: ksiądz prałat Edmund Szarek – Proboszcz Parafii Łaskarzew, Jerzy Błachnio – Przewodniczący Rady Gminy, Sylwia Szopa – Zastępca Wójta, Marzena Getka – Radna Gminy, Aldona Woźniak – Dyrektor Gminnego Domu Kultury w Starym Helenowie, Agnieszka Baran – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Pilczynie.

Przygotowaniem poczęstunku i obsługą gości zajmowały się Panie z  placówek kultury z terenu gminy Łaskarzew, a program artystyczny przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie z/s w Woli Łaskarzewskiej na czele z Panią Justyną Komar. Po występie uczniowie wręczyli też zebranym uczestnikom własnoręcznie przygotowane upominki.

Do uczestników spotkania od księdza Proboszcza, Przewodniczącego Rady Gminy i Zastępcy Wójta popłynęły życzenia, aby ten czas Świąt Bożego Narodzenia był pełen atmosfery radości, spokoju, wytchnienia i zatrzymania od codziennego pędu.

Wójt gminy zaprasza

Marian Janisiewicz

Przyjęcia interesantów:
wtorek - 800 - 1200
piątek - 1200 - 1700

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.