Logo Gmina Łaskarzew

News

News zdjęcie id 331

INICJATYWY MIAS ZAKOŃCZONE!

07.11.2019

W ostatnich dniach października zakończyła się realizacja zadań inwestycyjnych realizowanych w pięciu sołectwach naszej gminy, podlegających dofinansowaniu ze środków własnych budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2019”.

 

Zadanie 1. „Zakup wyposażenia placu zabaw przy świetlicy wiejskiej w Grabinie”

W ramach zadania zostało zakupione i zamontowane wyposażenie placu zabaw przy świetlicy wiejskiej w Grabinie wraz z elementami siłowni zewnętrznej (karuzela platformowa z siedziskami i talerzem napędowym, huśtawka sprężynowa – śmigło, urządzenia do siłowni plenerowej – narciarz, drabinka fitness, motyl rozciągający, rowerek wolnostojący, i ławka dł. 135 cm). Prace porządkowe zostały wykonane społecznie przez mieszkańców sołectwa Grabina.

Całkowity koszt zadania wyniósł 19.445,58, w tym połowa środków to środki dofinansowania z MIAS, a druga część – środki funduszu sołeckiego sołectwa Grabina.

Zadanie 2. „Zakup wyposażenia placu zabaw i siłowni plenerowej przy świetlicy wiejskiej w Kacprówku”

W ramach zadania zostało zakupione i zamontowane wyposażenie placu zabaw i siłowni zewnętrznej przy świetlicy wiejskiej w Kacprówku (zestaw wielofunkcyjny, huśtawka jedno-siedziskowa, huśtawka sprężynowa – śmigło, urządzenie do siłowni plenerowej – orbitrek, urządzenie do siłowni plenerowej – wioślarz, urządzenie do siłowni plenerowej – rowerek wolnostojący, 2 ławki dł. 150 cm, stojak rowerowy na 3 stanowiska). Prace porządkowe i niwelacja terenu zostały wykonane społecznie przez mieszkańców sołectwa Kacprówek.

Całkowity koszt zadania wyniósł 29.263,07, w tym 10 tys. zł. to środki dofinansowania z MIAS, a pozostała część – środki funduszu sołeckiego sołectwa Kacprówek.

Zadanie 3. „Modernizacja budynku świetlicy wiejskiej w Lewikowie”

W ramach zadania została wykonana modernizacja budynku świetlicy wiejskiej w Lewikowie polegająca na wymianie pokrycia dachowego na budynku wraz ze wzmocnieniem konstrukcji. Powierzchnia dachu ok. 170m2 posiada obecnie nowe pokrycie z blachodachówki. Zostały zamontowane rynny i rury spustowe. Ze względu na złożoność zadania, prace przy modernizacji dachu zostały wykonane przez wykonawcę zewnętrznego. Ponadto w ramach zadania została zakupiona wełna mineralna do ocieplenia stropu budynku. Usunięcie dotychczasowego pokrycia dachowego zostało wykonane społecznie przez mieszkańców sołectwa Lewików.

Całkowity koszt zadania wyniósł 29.165,12, w tym 10 tys. zł. to środki dofinansowania z MIAS, 13.165,12 zł – środki funduszu sołeckiego sołectwa Lewików, 6 tys. zł – środki budżetu gminy.

Zadanie 4. „Budowa Street Workout Park przy budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Sośninka”

W ramach zadania zostały zakupione elementy wyposażenia Street Workout Park do montażu przy budynku świetlicy wiejskiej w m. Sośninka. Zakupiono zestaw składający się z: drabinki poziomej – 1szt., drabiny pionowej – 1szt., poręczy równoległych – 1kpl., kół gimnastycznych – 1szt., ławeczki do ćwiczeń z drabinką – 1szt., drążków do podciągania – 5szt. i poręcze do pompek – 1 kpl. Ponadto zakupiona została tablica z regulaminem korzystania z obiektu, co ma szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa korzystających z urządzeń. Montaż urządzeń, prace porządkowe i zagospodarowanie terenu zostały wykonane społecznie przez mieszkańców sołectwa Sośninka.

Całkowity koszt zadania wyniósł 20 tys. zł, w tym 10 tys. zł to środki dofinansowania z MIAS i 10 tys. zł. – środki funduszu sołeckiego sołectwa Sośninka.

Zadanie 5. „Wykonanie ogrodzenia wokół świetlicy wiejskiej w miejscowości Stary Pilczyn”

W ramach zadania zostały zakupione materiały do wykonania ogrodzenia wokół świetlicy wiejskiej w Starym Pilczynie (przęsła metalowe z profilu gr. 5 mm i podmurówka betonowa – łączna długość 167,5 mb, 2 bramy przesuwne szer. 5 m, 1 furtka szer. 1 m oraz materiały budowlane do montażu ogrodzenia i niwelacji terenu). Wszystkie prace przy montażu ogrodzenia zostały wykonane społecznie przez mieszkańców sołectwa Stary Pilczyn.

Całkowity koszt zadania wyniósł 25 tys. zł, w tym 10 tys. zł to środki dofinansowania z MIAS i 15 tys. zł. – środki funduszu sołeckiego sołectwa Stary Pilczyn.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu Sołtysom zaangażowanym w realizację tych zadań: Pani Lucynie Wichowskiej z Grabiny, Panu Jerzemu Błachnio z Kacprówka, Pani Annie Zięcinie z Lewikowa, Panu Robertowi Parzyszkowi ze Starego Pilczyna, Panu Marianowi Kondejowi z Sośninki, Panu radnemu z Sośninki Wojciechowi Zackiewiczowi oraz wszystkim mieszkańcom, którzy uczestniczyli w pracach społecznych. To dzięki tej Państwa pracy, Waszym pomysłom, staraniom i zaangażowaniu mieszkańcy Waszych sołectw mogą cieszyć się z kolejnych udanych inwestycji przy budynkach świetlic wiejskich. Szczególne podziękowania kierujemy do mieszkańców Sośninki i Starego Pilczyna. Wykonaliście naprawdę kawał dobrej roboty i za to wszystko w imieniu społeczności gminnej DZIĘKUJEMY!

Wójt gminy zaprasza

Marian Janisiewicz

Przyjęcia interesantów:
wtorek - 800 - 1200
piątek - 1200 - 1700

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.