Logo Gmina Łaskarzew

News

News zdjęcie id 312

ALTANA W BUDLU GOTOWA!

23.09.2019

Mieszkańcy Budla ogromnym wkładem pracy społecznej zbudowali piękną, dużą (8m x 4m) altanę, która już w chwili obecnej służy im jako miejsce spotkań, gdzie mogą urządzić grilla i spędzić wolny czas w gronie rodziny i przyjaciół. Altana powstała na działce zakupionej w 2017 roku, która w przyszłości ma być przeznaczona pod budowę świetlicy wiejskiej.

Konstrukcja wykonana została z drewna, pokryta gontami bitumicznymi, wykonano posadzkę z kostki brukowej.

Zakup materiałów do budowy altany (drewno, gont) wyniósł blisko 10,8 tys. zł i sfinansowany został w całości ze środków funduszu sołeckiego sołectwa Budel.

W roku bieżącym planowany jest również zakup garażu blaszanego do wyposażenia wspomnianego placu.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom sołectwa Budel za zaangażowanie w realizację tego wartościowego zadania. Podkreślić należy, że mieszkańcy Budla są bardzo chętni do prac społecznych i udowodnili to już po raz kolejny. W roku ubiegłym własnymi siłami wykonali ogrodzenie przedmiotowego placu (z funduszu sołeckiego zakupione zostały materiały, a cała praca wykonana została społecznie).

Dziękujemy serdecznie Pani Teresie Kondej – Sołtysowi Budla i jednocześnie Radnej Gminy, Radzie Sołeckiej, Paniom z KGW Budel i wszystkim mieszkańcom za wkład pracy własnej i zaangażowanie w sprawy sołectwa i gminy.

Za swoją działalność Sołectwo Budel otrzymało w tym roku wyróżnienie w konkursie na „Najaktywniejsze sołectwo Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich – Sukcesy widać po sąsiedzku”.

Konkurs zorganizowano w celu rozbudzenia aktywności społecznej w województwie mazowieckim, a w szczególności pogłębienia wiedzy o różnych formach działania na rzecz zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich, jego organizatorem jest corocznie Biuro Regionalne Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w województwie mazowieckim, a patronat nad Konkursem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Każda gmina miała prawo zgłosić do Konkursu jedno sołectwo. Wymagane było, by zgłaszana działalność była udokumentowana w postaci kronik, sprawozdań, relacji w mediach, dokumentacji fotograficznej. Do dnia 2 sierpnia 2019 roku do Komisji Konkursowej wpłynęły 22 zgłoszenia. Na podstawie przyznanych punktów po przeprowadzeniu dyskusji Komisja podjęła decyzję o przyznaniu 6 lokat w konkursie oraz 6 wyróżnień dokonując podziału nagród finansowych.

Nagrodę – 1.000 zł – odebrali podczas uroczystej gali w Urzędzie Marszałkowskim z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika Wójt Gminy Łaskarzew Marian Janisiewicz, Sołtys Teresa Kondej i Przewodnicząca KGW Budel Teresa Witak.

Wójt gminy zaprasza

Marian Janisiewicz

Przyjęcia interesantów:
wtorek - 800 - 1200
piątek - 1200 - 1700

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.