Logo Gmina Łaskarzew

News

News zdjęcie id 308

Wręczenie tytułów „Honorowy Obywatel Gminy Łaskarzew” i „Zasłużony dla Gminy Łaskarzew”

16.09.2019

W 2019 roku po raz pierwszy w historii Gminy Łaskarzew Rada Gminy Łaskarzew nadała tytuły „Honorowy Obywatel Gminy Łaskarzew” i „Zasłużony dla Gminy Łaskarzew”.

Statuetki i Akty Nadania zostały wręczone podczas Gminno - Parafialnych Dożynek w Woli Łaskarzewskiej. Wręczenia dokonali: Wójt Gminy Łaskarzew - Marian Janisiewicz, Zastępca Wójta Gminy Łaskarzew – Sylwia Szopa oraz Przewodniczący Rady Gminy - Jerzy Błachnio.

Tytuł „Honorowego Obywatela Gminy Łaskarzew” otrzymali:

  • Ks. Eugeniusz Syczewski – kapłan pełniący przez 16 lat funkcję proboszcza Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łaskarzewie. To człowiek pełen ciepła i życzliwości, który wspaniale troszczył się o parafię zarówno w aspekcie duchowym, jak i materialnym. Trwałym dziełem jest ołtarz główny, którego dominującym motywem jest krzyż, nawiązujący do wezwania kościoła – „Podwyższenie Krzyża Świętego”. Ks. Eugeniusz inicjował i wspierał inicjatywy społeczne na terenie Miasta i Gminy Łaskarzew. Organizował półkolonie dla dzieci.
  • Marian Korycki – który pełnił funkcje naczelnika, a później wójta gminy Łaskarzew w latach 1977–2010. W tym czasie gmina została zwodociągowana w 90%, a do 60% został doprowadzony gaz. Powstały liczne inwestycje, w tym hale sportowe w Woli Łaskarzewskiej i Starym Pilczynie oraz boisko w Krzywdzie. Za swoją działalność uhonorowany Orderem Odrodzenia Polski – najwyższe cywilne odznaczenie państwowe po Orderze Orła Białego, nadawane za wybitne osiągnięcia na polu oświaty, nauki, sportu, kultury, sztuki, gospodarki, obronności kraju, działalności społecznej, służby państwowej.

Tytuł „Zasłużony dla Gminy Łaskarzew” otrzymali:

  • Marianna Bukowska - wieloletnia nauczycielka, propagatorka ekologii i zamiłowania do przyrody. P. Marianna wraz z młodzieżą zrealizowała wiele projektów o charakterze ekologicznym, których głównym celem była ochrona najbliższego środowiska lokalnego oraz kształtowanie zachowań proekologicznych poprzez selektywną zbiórkę śmieci i recyklingu. Ważne miejsce zajmowały działania na rzecz ochrony i dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków.
  • Józef Żak - jest radnym Rady Gminy Łaskarzew od pierwszych dni powstania naszej gminy, Od 1993 roku jest Sołtysem Sołectwa Izdebno-Kolonia. Pan Józef Żak jest człowiekiem aktywnym, bezinteresownym, kontaktowym i dbającym o interesy mieszkańców gminy, wobec których podjął określone zobowiązania społeczne. To dzięki niemu i z jego inicjatywy udało się zorganizować wiele działań społecznych i samorządowych. W uznaniu za jego zaangażowanie i duży wkład osobisty w pracę na rzecz lokalnego społeczeństwa został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi. Dzięki swojej działalności na płaszczyźnie społeczno-gospodarczej przyczynił się do rozwoju Gminy Łaskarzew.
  • Henryk Bijata – to 95 letni strażak z krwi i kości. M. in. z jego inicjatywy w 1951 roku zorganizowano Ochotniczą Straż Pożarną w Uścieńcu-Krzywdzie, której został przewodniczącym zarządu. Cztery lata później rozpoczęto budowę Domu Strażaka. W 1963 roku Strażnicę oddano do użytku. Przyczynił się do zakupu pierwszego samochodu strażackiego Żuk, który służył jednostce do 2015 roku. Pan Bijata był również inicjatorem ufundowania jednostce sztandaru, który uroczyście został wręczony strażackiej braci w 1971 roku.

Wójt gminy zaprasza

Marian Janisiewicz

Przyjęcia interesantów:
wtorek - 800 - 1200
piątek - 1200 - 1700

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.