Logo Gmina Łaskarzew

News

News zdjęcie id 205

Spotkanie opłatkowe

11.12.2018

Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych i najbardziej urokliwych świąt w całym roku kalendarzowym. 

Bez względu na wyznanie, narodowość i miejsce święta urzekają niezwykłą atmosferą. Kojąco oddziałują na nas zarówno oświetlona lampkami choinka jak i dobiegające zewsząd kolędy. Świat nagle milknie, spowija go biała, miękka pierzyna, czas zdaje się zwalniać, a my wraz z nim. 

Magii tego okresu ulegają wszyscy… 

Święta w sposób nietypowy wpływają na ludzi. Czynią ich lepszymi. W okresie świątecznym stajemy się bardziej wyrozumiali i otwarci na bliźnich.

Święta to idealny czas do pojednania z bliskimi, nawet jeżeli kogoś nieszczególnie darzymy sympatią warto przełamać się opłatkiem. Choć czasem to niełatwe…

Warto dać ponieść się niezwykłej atmosferze, nawet jeżeli trwa tak krótko. No, ale gdyby podobny nastrój trwał cały rok, czy potrafilibyśmy go docenić? Chyba nie…

Dlatego w tej uroczystej, niezwykłej przedświątecznej atmosferze 11 grudnia 2018 roku w sali OSP w Dąbrowie odbyło się już po raz trzeci spotkanie opłatkowe dla osób starszych i samotnych z terenu Gminy Łaskarzew.

W uroczystości wzięli udział: Ksiądz Prałat Edmund Szarek – Proboszcz Parafii Łaskarzew, Marian Janisiewicz – Wójt Gminy Łaskarzew, Jerzy Błachnio – Przewodniczący Rady Gminy Łaskarzew, Sylwia Szopa – Zastępca Wójt Gminy Łaskarzew, Marzena Getka – Radna Gminy Łaskarzew, Aldona Woźniak – Dyrektor Gminnego Domu Kultury w Starym Helenowie, Małgorzata Bondel – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbrowie z/s w Woli Łaskarzewskiej, Grzegorz Skoczylas – Sołtys wsi Dąbrowa, Bożena Robak – Sołtys wsi Wola Łaskarzewska oraz pracownicy instytucji kultury z terenu gminy Łaskarzew.

Przed zebranymi wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie z/s w Woli Łaskarzewskiej, którzy pod czujnym okiem Pań Jolanty Moczulskiej i Justyny Komar przygotowali program artystyczny wprowadzający w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Ponadto rozdali wszystkim uczestnikom uroczystości drobne upominki.

Ks. Proboszcz Edmund Szarek odmówił wspólnie ze zgromadzonymi modlitwę, Radna Marzena Getka odczytała fragment Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa,  natomiast Wójt Gminy Marian Janisiewicz i Przewodniczący Rady Gminy Jerzy Błachnio przekazali od władz samorządowych życzenia wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery, ciepła oraz obfitości wszelkich dóbr.

Następnie uczestnicy spotkania łamali się opłatkiem, podając go sobie z rąk do rąk… 

Składali sobie życzenia… 

W tym wyjątkowym czasie Świąt Narodzenia Pańskiego życzyli sobie:

  • by w tę noc żaden człowiek nie był obcy,
  • żeby nie było samotnych,
  • by każdy z każdym dzielił się sercem,
  • by ktoś komuś przebaczył,
  • ktoś zamknięte drzwi otworzył,
  • by wszyscy byli dobrej woli, a nad światem pokój.

Niech czas Świąt Bożego Narodzenia będzie dla wszystkich pełen atmosfery radości, wytchnienia i zatrzymania od codziennego pędu.

Następnie wszyscy wspólnie zjedli tradycyjne, postne potrawy, pięknie przyrządzone i podane przez pracowników instytucji kultury.

Organizatorzy gorąco dziękują wszystkim osobom, które przyjęły zaproszenie na spotkanie oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w jego przygotowanie. 

Dziękujemy i zapraszamy za rok.

 

Wójt gminy zaprasza

Marian Janisiewicz

Przyjęcia interesantów:
wtorek - 800 - 1200
piątek - 1200 - 1700

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.