Logo Gmina Łaskarzew

News

News zdjęcie id 192

Jubileusz Długoletniego Pożycia Małżeńskiego

28.11.2018

Na medale zasługują bohaterowie. Także Ci, którzy wykazują bohaterstwo w życiu codziennym. Takie właśnie medale otrzymali jubilaci Złotych i Diamentowych Godów. Uroczystość ta poświęcona była osobom, które mogą pochwalić się długoletnim pożyciem małżeńskim.

Uroczystość odbyła się w świetlicy wiejskiej w OSP Izdebno i oprócz samych jubilatów zagościli na niej: Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki, Przewodniczący Rady Powiatu Waldemar Trzaskowski, radny powiatowy Marek Ziędalski, Wójt Gminy Łaskarzew Marian Janisiewicz z pracownikami i kierownikami jednostek organizacyjnych, Przewodniczący Rady Gminy Jerzy Błachnio z radnymi, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Magdalena Wojdyga.

Przygotowaniem uroczystości zajęła się społeczność Zespołu Szkół w Izdebnie na czele z Dyrektorem Elżbietą Gazdą. Organizatorzy zadbali aby to był wyjątkowy dzień.

Na mocy Postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medale za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymali: Alina i Adolf Błachnio ze Starego Pilczyna, Jadwiga i Jan Cieślak z Krzywdy, Marianna i Stanisław Kaczmarczyk z Zygmuntów, Genowefa i Jan Kendzior z Dąbrowy, Helena i Aleksander Kołyska z Celinowa, Barbara i Stefan Korgol z Dąbrowy, Barbara i Stefan Kowalscy z Izdebna, Danuta i Jan Król z Sośninki, Teresa i Edward Parzyszek z Izdebna-Kolonii, Genowefa i Zbigniew Załęccy z Nowego Helenowa, Maria i Mieczysław Seremak z Kacprówka.

Wydarzenie uświetniła również obecność jednej z dwóch par, które obchodziły 60 rocznicę swojego małżeństwa „Diamentowe Gody” – Państwa Aliny i Henryka Sionków z Woli Rowskiej. Drugą para obchodzącą ten zacny jubileusz są Państwo Janina i Stanisław Gendek również z Woli Rowskiej.

Prócz medali wszystkie pary otrzymały listy gratulacyjne, kwiaty oraz upominki. Był tort oraz wzniesiono toast za kolejne szczęśliwe lata.

Uroczystość umilił wszystkim gościom występ uczniów Zespołu Szkół w Izdebnie, którzy wykonali utwory, które zapewne jubilaci darzą ogromnym sentymentem. Na koniec występu wszyscy odśpiewali jubilatom "Sto lat".

Na uroczystości nie brakowało ciepłych słów, podziękowań, życzeń, wymiany doświadczeń i serdeczności. Wszyscy życzyli jubilatom kolejnych lat spędzonych w szczęściu i zgodzie.

Wójt gminy zaprasza

Marian Janisiewicz

Przyjęcia interesantów:
wtorek - 800 - 1200
piątek - 1200 - 1700

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.