Logo Gmina Łaskarzew

News

News zdjęcie id 184

„WOLNOŚĆ JEST W NAS” – uroczystości niepodległościowe w Starym Pilczynie

19.11.2018

W niedzielę 18 listopada br. w Zespole Szkół w Starym Pilczynie odbyła się uroczystość upamiętniająca 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości pod hasłem: „Wolność jest w nas”.

Wydarzenie było przejawem wdzięczności Społeczności Gminy Łaskarzew za Dar Wolnej Ojczyzny w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się na placu przed budynkiem szkoły, gdzie zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy a Wójt Gminy Łaskarzew Marian Janisiewicz, Proboszcz Parafii Łaskarzew ksiądz Edmund Szarek, Przewodniczący Rady Gminy Łaskarzew Jerzy Błachnio, sołtys wsi Stary Pilczyn Robert Parzyszek oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Starym Pilczynie Beata Paziewska dokonali odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej Odzyskanie Niepodległości przez Polskę w 1918 roku.

Następnie uroczystości przeniosły się do sali gimnastycznej, gdzie Dyrektor ZS Beata Paziewska oficjalnie przywitała gości i przybyłych rodziców. Wśród zaproszonych na uroczystość gości znaleźli się ponadto: radny powiatowy Marek Ziędalski, radni gminy Łaskarzew, skarbnik gminy Łaskarzew Hanna Seremak, sołtys wsi Melanów Anna Zackiewicz i dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Pilczynie Agnieszka Baran.

Wójt Gminy Marian Janisiewicz podziękował pomysłodawcom uroczystości m. in. sołtysowi wsi Stary Pilczyn – Robertowi Parzyszkowi i społeczności szkolnej. Nadmienił, że tablica powstała w bardzo krótkim czasie 10 dni oraz wyraził zadowolenie, że na terenie gminy jest tak duże zainteresowanie tą bardzo ważną rocznicą. Naszym obowiązkiem jest przekazywanie młodemu pokoleniu, że żyjemy w wolnej Polsce – dodał wójt Marian Janisiewicz.

Kolejnym punktem uroczystości były: przedstawienie pt.: „Wolność jest w nas”, przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej, przedszkola i klas gimnazjalnych, oraz występ pań ze Starego Pilczyna i Stowarzyszenia Kacprowianki z piosenkami patriotycznymi m. in. „Wojenko, wojenko”, „Ojczyzno ma” i „Dziewczyno z granatem w ręce”.

Ostatnim punktem uroczystości były tort i poczęstunek ufundowane i przygotowane przez rodziców uczniów Zespołu Szkół w Starym Pilczynie.

zdjęcia/źródło: www.pilczyn.pl

Wójt gminy zaprasza

Marian Janisiewicz

Przyjęcia interesantów:
wtorek - 800 - 1200
piątek - 1200 - 1700

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.