Logo Gmina Łaskarzew

News

News zdjęcie id 164

Dożynki Powiatowe - Łaskarzew 2018

20.09.2018

9 września w Łaskarzewie odbyły się Dożynki Powiatowe. W uroczystości wzięły udział delegacje z całego powiatu. Gminę Łaskarzew reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich Uścieniec – Krzywda na czele z wójtem Marianem Janisiewicz, radnymi oraz sołtysami miejscowości Uścieniec i Krzywda.

Obchody Dożynek wpisały się już na stałe do kalendarza imprez powiatowych, a  ich termin przypada tradycyjnie na przełomie września. Dożynki zawsze, co jest charakterystyczne dla tej uroczystości, odbywają się na terenie jednej z  gmin powiatu garwolińskiego.

O godzinie 12.00 uroczystą Msza Św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża w Łaskarzewie odprawił ks. dziekan Edmund Szarek. Po zakończeniu Mszy św. ceremoniał dożynkowy przeniósł się na teren boiska sportowego w Parku Alejki. O godzinie 14.00 odbywały się przemówienia zaproszonych gości oraz Gospodarzy Dożynek, w których dziękują rolnikom za ich  ciężką pracę i olbrzymie poświęcenie. Kolejnym ważnym elementem uroczystości dożynkowych jest dzielenie się chlebem Gospodarzy z przedstawicielami gmin powiatu oraz
z zaproszonymi gośćmi.

Podczas Dożynek ogłoszono wyniki konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. III miejsce na podium przypadło Iwowiankom z gminy Borowie, II miejsce zajęło Stowarzyszenie Przyjaciół Trojanowa, a I miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Kłębowie gmina Żelechów.

Na scenie pojawili się także zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu „Piękna zagroda wiejska”, którzy odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Przyznane zostały dwa wyróżnienia dla Agnieszki i Józefa Sadurskich w miejscowości Pasternik (gm. Maciejowice) oraz Iwony i Pawła Koryckich z miejscowości Lipniki (gm. Łaskarzew). III miejsce w konkursie zajęli państwo Magdalena i Krzysztof Jankowscy ze Starej Brzuzy (gm. Borowie), II miejsce Justyna i Mirosław Rękawek ze Starego Puznowa (gm. Garwolin), zwycięzcami konkursu zostali Ewa i Dariusz Wachniccy z miejscowości Łąki (gm. Górzno).

Tradycyjnie w czasie dożynek swoje wyróżnienia wręczała również OSM Garwolin dla dostawców, którzy dostarczyli największą ilość mleka w 2017 roku. I miejsce zajął Tomasz Błachnio z gm. Łaskarzew, II miejsce Marcin Szewczak a na II miejscu Instytut Falenty.

Odznaczeni zostali także zasłużeni dla rolnictwa. Wśród osób, które uzyskały wyróżnienie od starosty znaleźli się: Hanna Dębowska, Anna Żurawek, Jan Dąbrówka, Tomasz Borowski, Adam Jan Zboina, Maria Stefanowska, Zbigniew Sitnik, Ryszard Głaszczka i Mazowiecka Izba Rolnicza – Teresa Orowiecka.

Nieodzownym elementem jest także występ ludowych zespołów artystycznych oraz festyn pełen atrakcyjnych zabaw dla dzieci. Tego dnia wystąpili: Koło Gospodyń „Serbianki”, zespół Replay i zespół Trzy Korony. Całości dopełnia wieczorny występ gwiazd muzyki disco polo: Power Boy i Joker.

Wójt gminy zaprasza

Marian Janisiewicz

Przyjęcia interesantów:
wtorek - 800 - 1200
piątek - 1200 - 1700

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.