Logo Gmina Łaskarzew

News

News zdjęcie id 157

Gminne Święto Rodziny 2018

11.09.2018

W dniu 24 czerwca 2018 r na terenie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie z siedzibą w Woli Łaskarzewskiej, odbyło się II Gminne Święto Rodziny. Impreza skupiła obchody Dnia Dziecka, Matki, Ojca, a równocześnie rozpoczęła wakacje.

Oficjalnego otwarcia dokonali: Wójt Gminy Łaskarzew – Marian Janisiewicz, oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbrowie z/s w Woli Łaskarzewskiej – Małgorzata Bondel.

Pierwszym punktem spotkania był przegląd talentów. Dzieci zaprezentowały swoje talenty wokalne, aktorskie oraz taneczne. Wystąpiły dzieci ze Szkoły w Dąbrowie z/s w Woli Łaskarzewskiej, Izdebna i Krzywdy, oraz dzieci z przedszkola w Izdebnie. Swój talent muzyczny zaprezentowała również Kamila Figielska – uczennica Szkoły Muzycznej II stopnia w Garwolinie.

Kolejnym punktem spotkania był występ ukraińskiego teatru tańca „Kwieciste gwiazdy”. Ukraińską grupę taneczną tworzą między innymi wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka z miejscowości Kiwercy. Prezentowany przez nich program obejmował różne układy taneczne. Ogromną atrakcją, oprócz kunsztu młodych tancerzy, były piękne kolorowe stroje dopasowane do każdego wyjścia na scenę. Stroje te są szyte i opracowywane we własnym zakresie przez tańczących artystów i ich opiekunów (choreografów i kostiumologów). Występ Teatru Tańca zbudził  wielkie emocje u publiczności. Gorące brawa  po każdym występie były świadectwem uznania i podziwu.

Następnym punktem imprezy były rozgrywki sportowe, najpierw odbył się mecz w piłkę nożną pomiędzy drużynami Snajpera, rozgrywki poprowadził p. Bartłomiej Poświata, a następnie już można powiedzieć tradycyjnie rozpoczęły się rozgrywki w piłkę siatkową pomiędzy drużynami: Nauczycieli wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie, Rodziców dzieci ze Szkoły w Dąbrowie i Radnych Rady Gminy Łaskarzew. Tradycyjnie wygrała drużyna Radnych Rady Gminy Łaskarzew. Rozgrywki sportowe były okazją do wspólnej zabawy i integracji. Około godziny 19 tej rozpoczęła się wspólna zabawa w rytmach latynoamerykańskiej zumby.

Poza wspomnianymi wcześniej elementami święta na wszystkich czekała moc rozmaitych atrakcji. Dzieci mogły skorzystać z koników mechanicznych, czy dmuchanego placu zabaw. Przygotowano również ucztę dla  podniebienia. Wśród wielu potraw serwowanych podczas niedzielnego festynu pojawiły się m.in.:  tradycyjne pyzy i pierogi, regionalne pieczone ziemniaki i uwielbiane przez Polaków przysmaki z grilla. Dla najmłodszych przygotowano pyszne  zapiekanki, frytki, lody, ciasto, a także popcorn i watę cukrową.

Wójt gminy zaprasza

Marian Janisiewicz

Przyjęcia interesantów:
wtorek - 800 - 1200
piątek - 1200 - 1700

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.