Logo Gmina Łaskarzew

News

News zdjęcie id 103

Jubileusz 40-lecia Przedszkola w Izdebnie

26.04.2018

25 kwietnia odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 40-lecia Przedszkola w Izdebnie. W obchodach wzięły udział dzieci, ich rodzice i wychowawczynie oraz szereg zaproszonych gości.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości przez dyrektor Zespołu Szkół w Izdebnie Elżbietę Gazda oraz opowiedzenia historii przedszkola przez wychowawcę i katechetkę Magdalenę Bogucką. Następnie wszystkie grupy przedszkolaków wraz z opiekunami, zaprezentowali przygotowany występ artystyczny. Każda grupa po swoim występie otrzymała oficjalnie nazwę oraz herb na ręce swoich wychowawców i tak:

 • Grupa 3-4 latków – Smerfy
 • Grupa 4-5 latków – Biedronki
 • Grupa 5-6 latków – Pszczółki

Po zakończeniu przedstawienia był czas na złożenie życzeń i przekazanie upominków. Nie zabrakło również jubileuszowego tortu.

Dyrekcji, wychowawcom, pracownikom oraz przedszkolakom gratulujemy pięknej historii oraz życzymy wielu kolejnych wspaniałych jubileuszy!


Krótki rys historyczny przedszkola

Publiczne Przedszkole w Izdebnie zostało założone w 1977 roku – wtedy to dyrektorem została pani Wacława Bogusz, która rozpoczęła proces tworzenia placówki. Funkcję tę sprawowała do roku 2000. Przez ten okres przedszkole było placówką jednooddziałową. Wieloletnim nauczycielem wychowania przedszkolnego była pani Marianna Majak. W pracy z dziećmi pomagała pani Bożena Siejka, łącząc stanowisko pomocy nauczyciela i intendenta przedszkola. W kuchni smaczne posiłki przygotowywały panie: Pani Kazimiera Krawczyk i pani Bronisława Iwańska, którą od roku 1987 zastąpiła pani Krystyna Hys. W roku 2001 Publiczne Przedszkole zostało włączone do Zespołu Szkół w Izdebnie. Funkcję dyrektora ZS do roku 2010 sprawowała pani  Hanna Flak. W roku 2010 dyrektorem ZS w Izdebnie została pani Elżbieta Gazda i pełni tę funkcję do chwili obecnej. W roku 2011 placówka została przekształcona w przedszkole dwuoddziałowe. Wtedy pracowały już dwie panie wychowania przedszkolnego: Marianna Majak i Katarzyna Kępka. W następnym roku dołączyła pani Aldona Hys. Nieużywane mieszkanie nauczycielskie zostało wyremontowane i zaadoptować na salę przedszkolną.

Przedszkole stale się rozwija. Od roku 2016 placówka została przekształcona w przedszkole trzyoddziałowe. Obecnie pracują tu Panie: w grupie 3-4 latków Pani Aldona Hys – wychowawca grupy i pani Marta Pytlarczyk – pomoc wychowawcy, w grupie 4-5 latków pani Joanna Krzemińska i Katarzyna Kępka – wychowawcy grupy i pani Paulina Parol – pomoc nauczyciela, w grupie 5-6 latków pani Karolina Kościan – wychowawca grupy i pani Bożena Siejka – pomoc wychowawcy i intendent. Pracę wychowawców wspomagają panie: Magdalena Bogucka – nauczycielka w grupie 3-4 latków i katecheta, Pani Żaneta  Strzeżesz – nauczycielka języka angielskiego, pani Dominika Mąkowska – logopeda. O zapewnienie smacznych posiłków dbają panie kucharki: Krystyna Hys, Stanisława Osiak, Agata Rosłaniec.

Oprócz zajęć edukacyjnych, przedszkole bierze udział w różnego rodzaju akcjach i wyjazdach jak:

 • Wyjazdy integracyjne – Stajnia Wilga w Cyganówce lub Kurkowo w Rudzie Tarnowskiej.
 • Wycieczki do Farmy Iluzji, Magicznych Ogrodów, kina/teatru, do Warszawy (Wedel, Stadion Narodowy, Stare Miasto) , Zwiedzanie gospodarstwa rolnego.
 • Uroczystości – Dzień babci i dziadka, dzień matki/rodziny, mikołajki, wigilia, bal karnawałowy, dzień dziecka, dzień chłopaka, dzień kobiet.
 • Obchody pierwszy dnia wiosny, dzień pluszowego misia, dzień dinozaura.
 • Programy edukacyjne, np.: Bawimy się kolorami, Czyste powietrza wokół nas, Kubusiowi przyjaciele natury, Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami.
 • Organizacja warsztatów, np. zoologicznych.
 • Dzieci mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach – plastycznych i ruchowych.

Od roku szkolnego 2018/2019 do placówki będzie uczęszczało ponad osiemdziesięcioro dzieci, a samo przedszkole zostanie przekształcone w czterooddziałowe: powstaną grupy 3-latków, 4-latków, 5-latków, 6-latków.


Wójt gminy zaprasza

Marian Janisiewicz

Przyjęcia interesantów:
wtorek - 800 - 1200
piątek - 1200 - 1700

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.