Logo Gmina Łaskarzew

News

News zdjęcie id 102

Gminne Święto Strażaka - Melanów 2018

02.05.2018

W dniu 29 kwietnia 2018 roku w gminie Łaskarzew obchodzony był Gminny Dzień Strażaka. W tym roku gospodarzem tej uroczystości była jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Melanowa z prezesem Wiesławem Bukowskim na czele. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem zgromadzonych jednostek sprzed remizy OSP Łaskarzew, na mszę o godz. 10.15 do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łaskarzewie. Uroczystość zgromadziła reprezentacje strażaków z terenu gminy i miasta Łaskarzew tj.: z Dąbrowy, Grabiny, Izdebna, Łaskarzewa, Melanowa, Starego Pilczyna, Uścieńca-Krzywdy, Woli Łaskarzewskiej, Woli Rowskiej. Mszę świętą w intencji Ochotniczych Straży Pożarnych odprawił ks. Edmund Szarek – proboszcz parafii Łaskarzew, kapelan strażaków. W trakcie eucharystii, prezesi jednostek OSP otrzymali krzyże z sentencją „Zło dobrem zwyciężaj” z rąk brata bł. ks. Jerzego Popiełuszki, poświęcone 23 kwietnia nad grobem bł. ks. Jerzego. Pamiątkowe krzyże otrzymali również poseł Grzegorz Woźniak, prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP Waldemar Sabak, wójt gminy Łaskarzew Marian Janisiewicz, burmistrz Łaskarzewa Lidia Sopel-Sereja oraz były dyrektor generalny Biura Zarządu Głównego OSP w Warszawie Janusz Bonecki – członek honorowy OSP w Melanowie. Niezwykłe wyróżnienie – medal „ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ” przyznany przez Ogólnopolski Komitet Pamięci Księdza Jerzego Popiełuszki, otrzymali druhowie OSP w Melanowie, w dowód uznania za szerzenie pamięci o bł. ks. Jerzym Popiełuszko i męczennikach, bohaterach oraz mężach stanu z poświęceniem służących Bogu i Ojczyźnie, a także za obronę wartości wiary, życia ludzkiego, praw rodzin polskich i pracowniczych, dziedzictwa narodowego oraz niepodległości Ojczyzny.

Po mszy w uroczystym pochodzie, zgromadzeni uczestnicy z orkiestrą na czele przemaszerowali przed remizę OSP w Melanowie, gdzie odbywała się dalsza część spotkania.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili liczni przedstawiciele władz państwowych, związkowym, samorządowych, lokalni przedsiębiorcy oraz mieszkańcy gminy.

„Dzisiejsza uroczystość to święto tych, którzy są zawsze wierni hasłu „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”, wypełniają strażacką służbę, niosąc pomoc potrzebującym podczas pożarów oraz innych zdarzeń, o każdej porze dnia i nocy” – podkreślał wójt Marian Janisiewicz, dziękując przy tej okazji druhom nie tylko za działalność ratowniczą, ale także za aktywne włączanie się w organizację wielu akcji społecznych na terenie gminy.

Wytrwałości w codziennej służbie gratulował poseł Grzegorz Woźniak. Prezes Waldemar Sabak zwracał uwagę, że działalność straży pożarnej wpisuje się w jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Spotkanie zakończyła uroczysta defilada druhów z pocztami sztandarowymi na czele przez miejscowość Melanów.


Wójt gminy zaprasza

Marian Janisiewicz

Przyjęcia interesantów:
wtorek - 800 - 1200
piątek - 1200 - 1700

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.