Logo Gmina Łaskarzew

Podsumowanie działalności Klubu Senior+ w miesiącu styczniu 2019 roku

Klub Senior+ w Gminie Łaskarzew to miejsce spotkań osób starszych po 60 roku życia. Seniorzy spotykają się 2 razy w tygodniu. Siedziba Klubu znajduje się w specjalnie zaadaptowanym na ten cel budynku w Zygmuntach, ale spotkania i zajęcia dla klubowiczów odbywają się również w innych placówkach kulturalnych na terenie całej Gminy.

W styczniu odbyło się 8 takich spotkań:

  • 9 stycznia - zorganizowano uroczyste spotkanie noworoczne w siedzibie Klubu Seniora w Zygmuntach.  W spotkaniu wzięli udział zaproszeni przedstawiciele Urzędu Gminy w Łaskarzewie: Zastępca Wójta Gminy Łaskarzew Sylwia Szopa, Skarbnik Hanna Seremak, Kierownik GOPS Marzena Bielecka oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Jerzy Błachnio. Na spotkaniu przedstawiono harmonogram roczny spotkań a także harmonogram poszczególnych spotkań w miesiącu styczniu.
  • 11 stycznia - odbyło się spotkania przy „herbatce”, które jest doskonałą okazją do integracji uczestników, zagospodarowania czasu wolnego we wspólnym towarzystwie, ciekawych rozmów oraz dobrej zabawy.
  • 16 stycznia - odbyło się spotkanie z dzielnicowym Gminy Łaskarzew Panem Łukaszem Wasińskim na temat oszustw wśród starszych osób. Na spotkaniu policjant przedstawił metody jakimi oszuści posługują się aby wyłudzić od starszych osób pieniądze: „metodę na wnuczka”, „na policjanta” czy „na pracownika energetyki”. Po spotkaniu z policjantem seniorzy robili sałatkę jarzynową. Później było wspólne biesiadowanie przy sałatce, kanapkach i herbatce.
  • 17 stycznia - seniorzy spotkali się w Domu Kultury w Starym Helenowie, gdzie ozdabiali butelki metodą decoupage. Jest to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię  wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej (technika serwetkowa).
  • 25 stycznia - odbyło się spotkanie z dietetykiem – Panią Anną Sajdakowską na temat „Zdrowa dieta dla seniora. Co jeść żeby przedłużyć  życie?”. Po spotkaniu z dietetykiem seniorzy zajęli się przygotowaniami do sobotniej Zabawy Karnawałowej. Robiono m.in. sałatkę i lepiono pierogi itp.
  • 26 stycznia - odbyła się Zabawa Karnawałowa w świetlicy wiejskiej w Uścieńcu.
  • 28 stycznia - seniorzy uczestniczyli w wyjeździe do kina Wilga na film pt.: „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”
  • 29 stycznia - kolejne spotkanie przy „herbatce”.

Poniżej znajdują się zdjęcia dokumentujące działalności Klubu w tym okresie.

Wójt gminy zaprasza

Marian Janisiewicz

Przyjęcia interesantów:
wtorek - 800 - 1200
piątek - 1200 - 1700

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.