Logo Gmina Łaskarzew

Wspieraj Seniora

Gmina  Łaskarzew wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łaskarzewie, przystąpiła do realizacji Programu Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej „Wspieraj Seniora”. Celem programu jest zapewnienie usługi wsparcia Seniorów w wieku 70 lat i więcej, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu i nie są w stanie np. poprzez wsparcie rodziny zabezpieczyć sobie artykułów podstawowej potrzeby. Usługa wsparcia będzie polegała w szczególności na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej, zakup leków.

Program adresowany jest do:

  • osób w wieku 70 lat i więcej, które pozostaną w domu w związku z zagrożeniem zakażeniem Covid-19,
  • w szczególnych przypadkach osoby poniżej 70 roku życia.

Realizacja usługi wsparcia w postaci dostarczenia zakupów nie przysługuje osobie, która korzysta z usług opiekuńczych, bądź specjalistycznych usług opiekuńczych. Osoba starsza w wieku 70 lat i więcej, która zdecyduje się pozostać w domu w związku z utrzymującym się stanem epidemii może zadzwonić na ogólnopolską infolinię uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów.

Numer Infolinii: 22 505 11 11

Osoba przyjmująca zgłoszenie przekaże prośbę o pomoc do ośrodka pomocy społecznej przez system Centralnej Aplikacji Statystycznej. Następnie pracownik ośrodka pomocy społecznej skontaktuje się telefonicznie z Seniorem, zweryfikuje zgłoszenie i ustali usługę wsparcia, która będzie polegać w szczególności na dostarczeniu tej grupie Seniorów zakupów, zgodnie ze wskazanym zakresem, obejmujących artykuły podstawowej potrzeby.

Koszty zakupów pokrywa Senior. W przypadku pomocy w formie zrobienia zakupów Senior przekazuje pieniądze przed dokonaniem zakupów.

Seniorzy, którzy wymagają wsparcia mogą również skontaktować się bezpośrednio z Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łaskarzewie pod  tel. 25 684 68 14, taka pomoc może być również zrealizowana w ramach programu.

Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych: https://wspierajseniora.pl/

SENIORZE NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!!

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łaskarzewie uwrażliwia na osoby podszywające się za realizatorów tego zadania. W razie wątpliwości zadzwoń do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łaskarzewie  tel. 25 684 68 14 lub tel. 25 684 50 59

Program „Wspieraj Seniora” przedłużony na I kwartał 2021 r.

Gmina  Łaskarzew wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łaskarzewie,  z uwagi na utrzymujący się stan epidemii koronawirusa ponownie przystąpiła do programu „Wspieraj Seniora”.

Program „Wspieraj Seniora” podobnie jak w roku 2020, jest odpowiedzią na potrzeby osób w wieku 70 lat i więcej w zakresie ochrony przed zakażeniem Covid-19, którzy zdecydują się na pozostanie w domu i nie są w stanie np. poprzez wsparcie rodziny zabezpieczyć sobie artykułów podstawowej potrzeby głównie artykułów spożywczych, środków higieny osobistej. W szczególnych przypadkach ze wsparcia mogą skorzystać osoby poniżej 70 roku życia. Ocena stanu sytuacji i udzielenia wsparcia osobie potrzebującej należy do decyzji ośrodka pomocy społecznej.

W jaki sposób można zgłosić potrzebę pomocy?

Krok 1. Osoba starsza w wieku 70 lat i więcej, która zdecyduje się pozostać w domu dzwoni na ogólnopolską infolinię uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów tel. 22 505 11 11.

Krok 2. Osoba przyjmująca zgłoszenie przekazuje prośbę o pomoc do właściwego ośrodka pomocy społecznej.

Krok 3. Pracownik ośrodka pomocy społecznej kontaktuje się telefonicznie z seniorem, podaje datę i godzinę dokonania zgłoszenia przez seniora oraz weryfikuje zgłoszenie i ustala zakres usługi wsparcia. Następnie podaje dane osoby, która przyjdzie do Seniora w celu pomocy oraz datę.

Krok 4. Koszty zakupów pokrywa Senior,  który przekazuje pieniądze przed dokonaniem zakupów.  Senior ponosi jedynie rzeczywisty koszt zakupów. Pomoc w postaci usług np. w sprawach urzędowych są nieodpłatne.

Seniorze odbierając zakupy pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa: noś maseczkę, używaj rękawiczek jednorazowych, zachowuj dystans.

Senior może także zgłosić się bezpośrednio do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łaskarzewie pod nr tel. 25 684 68 14 lub 25 684 50 59

Rekomendujemy jednak w pierwszej kolejności kontakt za pomocą infolinii

Strona programu https://wspierajseniora.pl/

Wójt gminy zaprasza

Marian Janisiewicz

Przyjęcia interesantów:
wtorek - 800 - 1200
piątek - 1200 - 1700

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.