Logo Gmina Łaskarzew

Działalność Klubu Senior+ w okresie czasowego zawieszenia z powodu COVID-19

W związku z decyzjami Wojewody Mazowieckiego o czasowym zawieszeniu działalności Klubów Senior+ na terenie województwa mazowieckiego w terminie od 13.03.2020 do 31.05.2020 Klub Senior+ w Zygmuntach również zawiesił swoją działalność.  Spowodowane było to rozprzestrzenianiem się COVID-19 a nade wszystko troską o zdrowie i życie seniorów.

Z dniem 1 czerwca 2020 wznowiono działalność Klubu Senior+ w Zygmuntach. Seniorzy wrócili do zajęć, jednakże z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarno-epidemiologicznych. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łaskarzewie, w strukturze którego działa Klub Senior+, po okresie zawieszenia podjął czynności zmierzające do ponownego uruchomienia działalności. W tym celu przeprowadzono szczegółową analizę mającą na celu rozeznanie wśród uczestników chęci udziału w zajęciach, pozyskano materiały i środki wskazane w rekomendacjach Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego a także dostosowano pomieszczenia oraz przeprowadzono w nich dezynfekcję. Zarządzeniem Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łaskarzewie z dnia 8 czerwca 2020 roku wprowadzono Wewnętrzną Procedurę Bezpieczeństwa dotycząca zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19 na terenie Klubu Senior+ w Zygmuntach.

W okresie zawieszenia spotkań i wydarzeń w Klubie Seniora w związku z panującym zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa i Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, Klub Senior+ w Zygmuntach prowadził swoją działalność online, przy pomocy koordynatora.

Seniorki aktywnie spędzały czas oraz pozostawały ze sobą w ciągłym kontakcie mimo panujących warunków epidemiologicznych. Za pośrednictwem Internetu przekazywały sobie zdjęcia wykonywanych prac. Każda z Seniorek poświęcała swój czas między innymi na wykonywanie robótek ręcznych oraz starała się uczestniczyć w warsztatach rękodzieła przeprowadzanych zdalnie przez koordynatora Klubu.

Odbył się również „Dzień gotowania”, podczas którego Seniorki dzieliły się telefonicznie przepisami a następnie każda z Pań w zaciszu domowym przygotowała swoją ulubiona potrawę, której zdjęciami dzieliła się z pozostałymi Seniorkami.

Koordynator wraz z Kierownikiem Kluby wykonywali prace ogródkowe na obszarze Klubu a Panie Seniorki w tym samym czasie w swoich ogródkach. Podczas pracy Panie pozostawały ze sobą w stałym kontakcie i dzieliły się radami dotyczącymi uprawy roślin.

Miesiące, w których Seniorki nie mogły prowadzić swojej działalności stacjonarnie, zostały wykorzystane do pracy zdalnej i przeprowadzenia wszelkich niezbędnych działań mających na celu usprawnienie działalności Klubu Senior+.

Cześć zajęć przeprowadzanych zdalnie w czasie epidemii została udokumentowana za pomocą zdjęć.

Wójt gminy zaprasza

Marian Janisiewicz

Przyjęcia interesantów:
wtorek - 800 - 1200
piątek - 1200 - 1700

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.