Logo Gmina Łaskarzew

Podsumowanie działalności Klubu Senior+ w miesiącu październiku 2019 roku

W październiku odbyło się 10 spotkań:

 • 1 października - seniorzy uczestniczyli w spotkaniu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowym Pilczynie z pisarką Panią Agatą Kołakowską.
  Pani Agata Kołakowska jest polską pisarką i dziennikarką. Zadebiutowała w 2009 roku książką „Patrycja”. Do książki „Wyrok na miłość” skomponowano płytę z musicalowymi utworami i tekstami pani Agaty. Inne jej książki to: ”Przyjaciółki”, „Siódmy rok”, „Niechciana prawda”, „Płótno” itp.
  Na spotkaniu z seniorami Pani Agata opowiadała o swoich książkach, o inspiracjach do pisania, o spotkaniach z czytelnikami itp.
 • 3 października - seniorzy rozpoczęli kurs komputerowy „O finansach w bibliotece”. Spotkania odbywają się w Bibliotece w Nowym Pilczynie, a także w Bibliotece w Dąbrowie. Tego dnia omawiany był moduł „Oszczędzanie i inwestowanie. Jak bezpiecznie zarządzać swoimi pieniędzmi?”. Seniorzy dowiedzieli się jakie są sposoby na oszczędzanie, jakie błędy są popełniane podczas oszczędzania, na czym polega inwestowanie, jak oszczędzać na emeryturze itp.
 • 8 października - odbyły się warsztaty ceramiczne, które przeprowadzili państwo Anna i Rajmund Kicman – lokalni twórcy ludowi z Leokadii. Seniorzy malowali pojemniki, które wcześniej ulepili z gliny.
 • 10 października - seniorzy uczestniczyli w kolejnych warsztatach komputerowych z cyklu: „O finansach w bibliotece”. W tym dniu omawiany był moduł „Dziedziczenie. Wiedza, która zapewni spokój Tobie i Twoim bliskim”. Na zajęciach było omawiane jak przygotować się do przekazania majątku, dziedziczenie ustawowe a testamentowe, jak przygotować testament i jakie są różnice między testamentem własnoręcznym a notarialnym itp.
 • 15 października - tego dnia seniorzy świętowali imieniny Jadwigi i Teresy. Był wspólny śpiew, rozmowy, tańce i biesiadowanie.
 • 17 października - odbyły się kolejne warsztaty komputerowe. W tym dniu omawiany był moduł „Bank przez Internet. Swobodny dostęp do Twoich finansów gdziekolwiek jesteś”. Seniorzy dyskutowali jak wybrać bank odpowiedni dla siebie, jak wybrać konto odpowiednie dla nich, a także uczyli się jak założyć konto internetowe.
 • 22 października - seniorzy mieli zorganizowany wyjazd do Garwolina do kina Wilga na film pt: „Boże Ciało”.
 • 24 października - kolejne warsztaty komputerowe. Omawiany był moduł pt: „Kredyt i pożyczka. Jak z nich korzystać”. W tym module omawiane było jak odróżnić kredyt od pożyczki, źródła kredytów i pożyczek, kwestia pożyczki pomiędzy członkami rodziny a także czy istnieje darmowy kredyt lub darmowa pożyczka.
 • 29 października - tego dnia odbyły się warsztaty florystyczne z panią Magdaleną Szelągowską-Jaworowską. Seniorzy robili wiązanki na cmentarz na 1 listopada.
 • 31 października - odbyło się spotkanie przy „herbatce”. Były wspólne rozmowy.

Poniżej zdjęcia ze spotkań.

Wójt gminy zaprasza

Marian Janisiewicz

Przyjęcia interesantów:
wtorek - 800 - 1200
piątek - 1200 - 1700

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.