Logo Gmina Łaskarzew

Podsumowanie działalności Klubu Senior+ w miesiącu wrześniu 2019 roku

Wrzesień to kolejny miesiąc prężnej działalności Klubu Senior+ na terenie naszej gminy. W tym miesiącu odbyło się 8 spotkań:

 • 3 września - tego dnia seniorzy mieli zajęcia w Podzamczu w gm. Maciejowice. Część seniorów wybrała się do Podzamcza rowerami, a kto nie czuł się na siłach dojechać rowerem, skorzystał z samochodu. Seniorzy zwiedzili Izbę Przyrodniczo-Leśną im. Jana Pawła II w Podzamczu prowadzoną przez Nadleśnictwo Garwolin.
  Pan Marek Ziędalski - radny powiatowy oprowadził seniorów po Parku i opowiedział historię Pałacu Zamojskich. Po zwiedzaniu odbyło ognisko.
 • 10 września - seniorzy w ramach spotkania wybrali się „na kijki”, do lasu w Przyłęku.
  Nordic Walking to rodzaj aktywności sportowej, która cieszy się coraz większą popularnością wśród osób w różnych przedziałach wiekowych. Nordic Walking może być uprawiany przez kobiety, mężczyzn i dzieci. To aktywność zalecana seniorom, osobom zmagającym się z nadwagą oraz tym, którzy nie mogą biegać czy uprawiać bardziej dynamicznych sportów z uwagi na problemy zdrowotne.
  Po powrocie do Klubu w Zygmuntach świętowali rocznicę ślubu państwa Jadwigi i Janusza Ziędalskich.
 • 17 września - odbyły się warsztaty ceramiczne, które przeprowadzili państwo Anna i Rajmund Kicman z Leokadii – nasi lokalni twórcy ludowi, którzy bardzo chętnie współpracują z placówkami kulturalnymi z terenu naszej gminy, a w chwili obecnej również z Klubem Seniora, za co serdecznie im dziękujemy. Podczas zajęć seniorzy lepili z gliny pojemniki na długopisy.
 • 24 września - seniorzy wzięli udział w spotkaniu organizacyjnym przed warsztatami komputerowymi pn. „O finansach w bibliotece”. Warsztaty będą odbywały się w bibliotece w Dąbrowie i w bibliotece w Pilczynie i są organizowane w ramach projektu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego umożliwiającego dorosłym użytkownikom bibliotek z całej Polski skorzystanie z nowej oferty, jaką jest edukacja z zakresu finansów osobistych. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Adresatami edukacji finansowej prowadzonej w bibliotekach są osoby dorosłe, po 50. roku życia (oraz towarzyszące im osoby w wieku 18+, z którymi prowadzą wspólnie gospodarstwa domowe).
  Tego dnia seniorzy mieli również spotkanie z policjantem z Posterunku Policji w Łaskarzewskie Panem Łukaszem Wasińskim – dzielnicowym gminy Łaskarzew, który opowiadał o oszustwach w internecie. W związku z licznymi, powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami stają się starsze osoby, samotnie mieszkające i łatwowiernie odnoszące się do nieznajomych, prowadzący apelował ostrożność i zdrowy rozsądek.
 • 5, 12 i 19 września - odbyły się spotkania „przy herbatce”. Były wspólne rozmowy i śpiew.
 • 27 września - seniorzy uczestniczyli w wyjeździe do Garwolina do kina na film pt: „Piłsudski”.

Poniżej zdjęcia ze spotkań.

Wójt gminy zaprasza

Marian Janisiewicz

Przyjęcia interesantów:
wtorek - 800 - 1200
piątek - 1200 - 1700

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.