Logo Gmina Łaskarzew

Szkolenie nr 22 i 23

Gmina Łaskarzew z powodzeniem zakończyła realizację szkoleń w ramach projektu „Ja w internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych" ze środków Działania 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych" w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Na początku bieżącego roku Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie do operatora programu - Fundacji „Legalna Kultura” i pozyskała na ten cel 100% wsparcia finansowego. Wymiernym efektem udziału w projekcie jest zakup aż 24 komputerów, które po zakończeniu projektu zostaną przekazane wszystkim szkołom z terenu gminy.

W Szkole Podstawowej w Dąbrowie z/s w Woli Łaskarzewskiej, Zespole Szkół w Starym Pilczynie i Zespole Szkół w Izdebnie w okresie od 16 marca do 15 września 2019 roku trwał cykl bezpłatnych szkoleń w ramach realizowanego projektu. Licząca 268 osób grupa odbyła szkolenia komputerowe w następującej tematyce:

 1. „Rodzic w internecie”;
 2. „Mój biznes w sieci”;
 3. „Moje finanse i transakcje w sieci”;
 4. „Rolnik w sieci”;
 5. „Działam w sieciach społecznościowych”;
 6. „Tworzę własną stronę internetową (blog)”;
 7. „Kultura w sieci”.

Realizacja projektu miała na celu zwiększenie grupy świadomych i kompetentnych użytkowników internetu i e-usług publicznych, zdolnych realizować potrzeby informacyjne, kulturalne, biznesowe, administracyjne i społeczne w bezpieczny i legalny sposób przy użyciu nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

15 września br. w Zespole Szkół w Starym Pilczynie, pamiątkowe certyfikaty odebrało 16 uczestników ostatnich 2 grup szkoleniowych, realizujących sobotnio-niedzielne szkolenie z modułu „Rodzic w internecie”. Wszystkim uczestnikom gratulujemy zdobytych umiejętności.

Na zakończenie już po raz kolejny chcielibyśmy serdecznie podziękować uczestnikom szkolenia, jakie mieliśmy zaszczyt i przyjemność organizować. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom gminy, a w sposób szczególny tym, którzy organizowali się grupowo: Państwu Radnym (zarówno uczestniczącym w szkoleniach, ale również pomocnym w rekrutacji uczestników), sołtysom, członkom OSP, nauczycielom i pracownikom obsługi z wszystkich placówek oświatowych, paniom z Kół Gospodyń Wiejskich i Klubu Seniora, Pracownikom Urzędu Gminy, GOPS i instytucji kultury.

Za pomoc w realizacji szkoleń dziękujemy Dyrekcjom Szkół, w których mogliśmy realizować zajęcia: Pani Małgorzacie Bondel, Pani Beacie Paziewskiej i Pani Elżbiecie Gaździe oraz przede wszystkim Paniom z obsługi, które w trakcie tych 23 szkoleń otwierały i zamykały szkoły, pomagały w ustawianiu sprzętu i służyły pomocą w każdym nawet najmniejszym problemie.

W sposób szczególny dziękujemy naszym wspaniałym instruktorom: Pani Małgorzacie Storczyk-Rosińskiej i Panu Grzegorzowi Rosińskiemu. Nasze podziękowanie jest szczególne ze względu na fakt, że nie obejmuje tylko zakresu samego szkolenia, które było niezwykle uczące i wartościowe. Dotyczy również przyjacielskiej atmosfery jaka panowała, dobrych relacji, jakie się nawiązały, wspólnie spędzonego czasu. Ten projekt jest doskonałym dowodem na to, że szkolenia nie są tylko miejscem nauki, ale także spotkaniem specjalistów, którzy chcą podzielić się tym, co najcenniejsze – doświadczeniem. Bez Państwa sukces tego szkolenia byłby niemożliwy.
Niesamowita wiedza, profesjonalizm, niespotykana życzliwość, uśmiech, pozytywna energia – za to wszystko z serca dziękujemy.

Mamy nadzieję, że niebawem będziemy mieli okazję się spotkać podczas organizacji kolejnych, równie udanych szkoleń.

Z najlepszymi życzeniami szybkiego spotkania z uczestnikami i instruktorami.

Zespół Projektowy w składzie:

 • Sylwia Szopa
 • Marta Seremak
 • Hanna Seremak
 • Mariusz Paziewski

Wójt gminy zaprasza

Marian Janisiewicz

Przyjęcia interesantów:
wtorek - 800 - 1200
piątek - 1200 - 1700

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.