17 listopada 2017. imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
  × strona główna
sławni ludzie z naszej gminy
  

Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
Aktualności
Spotkanie wójta z sołtysami
W dniu 9 czerwca br. odbyło się kolejne spotkanie Wójta Gminy Pana Mariana Janisiewicza z sołtysami.


Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia dzielnicowego gminy Łaskarzew sierż. sztab. Łukasza Wasińskiego, który przedstawił aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa na terenie gminy oraz zapoznał zgromadzonych z aplikacjami „Moja Komenda” i „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

W dalszej części spotkania zostały poruszone następujące tematy:
  • informacja z realizacji „Strategii Rozwoju Gminy Łaskarzew na lata 2016-2025” za rok 2016,
  • informacja na temat  realizacji zadań w ramach tegorocznego funduszu sołeckiego. Obecnie trwają procedury przygotowawcze w ramach których gmina m.in. uruchamia procedury zapytań ofertowych, sporządza umowy oraz zbiera oferty od potencjalnych wykonawców.
  • bieżącemu utrzymaniu dróg gminnych,
  • problem bezpańskich psów,
  • informacja i prośba do sołtysów o pomoc w zbierania danych do sporządzenia ewidencji posiadanych przez mieszkańców szamb, przydomowych oczyszczalni ścieków i przyłączeń kanalizacyjnych,
  • uwagi ze spotkania Pana Adama Karczewskiego – projektanta z mieszkańcami w związku z ustaleniami dotyczącymi planowanej sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Dąbrowa, Dąbrowa-Kolonia oraz części miejscowości Wola Łaskarzewska.
  • organizacja Dożynek gminno-parafialnych w Izdebnie.
Wójt Gminy bardzo serdecznie dziękuje wszystkim sołtysom za liczną obecność na spotkaniu, wyrażając nadzieję, że kolejne propozycje takich narad będą spotykać się z równie pozytywnym odzewem.


« powrót
 
SONDA
zobacz wyniki

<<   Listopad   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

MAPA SERWISU
STATYSTYKA